29 Kasım 2017 Engelsiz Erişimli Saatler

29 Kasım Engelsiz Erişimli saatler: Buğra Zayim ile sesli kitap üzerine bir sohbet: Sunu band ve audio memos anlatımları ve hediyeler.
Selamlar. 1 haftalık zorunlu panel arası verdik, ama kendimizi affettirecek dolu dolu bir içerikle sizinle oluyoruz bu akşam.
İlk konuğumuz GETEM'E en çok kitap seslendirenlerden birisi Buğra Zayim. Buğra Bey yıllardır GETEM'E en çok kitap seslendirenler içinde ilk beşte yer alıyor. Kendisini daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Buğra Beyi uğurladıktan sonra, bir donanım bir de yazılım anlatımı bulacaksınız programımızda. bir iki aydır beklediğim sunu band nihayet geldi. O da mı ne? WeWalk sistemiminin kol saati olmuş hali desem, sanırım yeterince açık olacak. Hem sonar engel algılayıcı sistemi hem iOS üzerinden yönetilmesiyle ilginç bir aygıt. Detayları paylaşacağım.

Ree sonra hediyeli yazılım köşemiz başlıyor. Adem Abi yine harika bir uygulama buldu bize. Adı audio memos. Durun hemen burun kıvırmayın. Bu kayıt programı çoook kapsamlı, ve en güzel özelliklerinden birisi de bir oyun ve benzeri anlatırken cihaz sesleri çıktığında kaydın durmaması, yani podcast yapmak artık gerçekten parmaklarımızın ucunda.
Ha unutmadan program içinde sorduğumuz soruyu bilen 3 kişiye uygulama bizden hediye.

Tüm bu anlatımlarımıza Adem Abinin nefis seçkisi, ve sıcak bir çay eşlik ederken, belki bir boza, ya da kestane iyi gitmez mi?
O zaman bekleriz herkesi.
Engelsiz Erişimli saatler kalkıyor, binmeyen kalmasın!

Engelsiz Erişimli Saatler her Çarşamba akşamı saat 21:00-23:00 saatleri arasında Eğitimde Görme Engelliler Radyosunda.

Engelsiz Erişimli Saatler programını Eged Radyodan dinleyebilmek için,

www.eged.org/radyo
adresine girebilirsiniz.

Dilerseniz Aşağıdaki ip adresine girerek de radyoyu dinleyebilirsiniz.

http://89.163.146.245:9976/listen.pls
Ayrıca Radyo Kulesi uygulamasından da Eged Radyoyu bulabilirsiniz.

Skype üzerinden Bize mesaj göndermek içinse,

engelsizerisim@hotmail.com
adresini kullanın.

Eğer bu adresi Skype üzerinde bulamıyorsanız, yilmaeng kişisini Skype kişilerinize ekleyin.

Artık bize twitter üzerinden de ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken tweet yazarken mesajın bir yerinde @engelsizerisim ifadesini de geçirerek bizden söz etmek. Böylece yazdığınızı biz de göreceğiz.

Program kayıtlarımızı daha sonradan takip etmek için,

www.dunyayaseslen.com
adresine bakabilirsiniz

Ad - Soyad: 
Engin Yılmaz, Adem Vural
Ses dosyası: