Seminer ve Konferanslar

Bu kategoride, yapılan çeşitli Seminer, Konferans Panel VS. kayıtlarına ulaşacaksınız.

Sporun Sesleri Etkinlik Ses Kaydı

6. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali açılış etkinliğinde, 10 ekim 2019 Perşembe akşamı Boğaziçi Üniversitesi sinema salonu SİNEBU'da hepinizin yakından tanıdığı iki konuğumuzu ağırladık, TRT spor spikerleri Levent Özçelik ve Erdoğan Arıkan. Hangimiz Galatasaray Neuchatel  Xamax maçının oynandığı, İstanbul'da bahardan kalma bir havanın hüküm sürdüğü o akşam Uğur'un ceza sahasında olduğunu hatırlar Levent Özçelik'in sesinden? Peki 2008 Avrupa şampiyonasında Çek Cumhuriyeti'ni 3-2 yendiğimiz o meşhur maçtaki Erdoğan Arıkan'ın sesiyle gol diye ayağa fırladığımız günleri unutabilen var mı?

Engelsiz bir üniversiteye başlangıç konulu aylık online değerlendirme toplantısı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu olarak 23 Ağustos 2016 tarihinde düzenlediğimiz 6. aylık değerlendirme toplantımızda, üniversiteyi yeni kazanan engelli öğrencilerin merak ettiği sorulara, halen üniversite öğrenimi gören ya da üniversiteden mezun olmuş kişilerin deneyimleriyle yanıt bulmaya çalıştık.

Avrupa Gönüllü Hizmeti konulu aylık online değerlendirme toplantısı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen 4. aylık değerlendirme toplantısında, Avrupa Gönüllü Hizmeti (EVS) ve bu programın engelli bireylere uyarlanması konusu ele alındı.
EVS ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı ve soru - cevap şeklinde ilerleyen toplantımız katılımcılar tarafından verimli bulundu. Bu nedenle söz konusu toplantımızın kaydını EVS hakkında fikir edinmek isteyenler için paylaşıyoruz.
İlerleyen toplantılarda yine hep birlikte olmayı umuyoruz.

Eğitimde Görme Engelliler Derneği 1. Aylık online Değerlendirme Toplantısı: Görme Engelli Öğretmenlerin Bilgiye Erişimi

Bu kayıtta, Eğitimde Görme Engelliler Derneği tarafından online olarak düzenlenen, her ay bir konunun ele alınıp çözüm önerilerinin tartışıldığı aylık değerlendirme toplantılarının ilkine ait ses kaydı bulunmaktadır. İlk toplantının gündemi görme engelli öğretmenlerin bilgiye erişim sorunları olarak belirlenmiş; akıllı tahta, tabletler, EBA ve diğer içerik platformları hakkında deneyim aktarımları ve çözüm önerileri ortaya konmuştur.

13. Kemal Özceyhan Semineri: Görme Engellilerin Körlük Algısı ve Etkileyen Faktörler 3

Seminerimizin bu son bölümünde, Körlük algısını etkileyebilecek okul, aile ve arkadaş çevresi faktörleriyle ilgili örnekler tartışıldı. körler okulu ve kaynaştırma deneyimleri, yatılı okulların avantaj ve dezavantajları, Kaynaştırma sistemlerinde aynı okulda birden fazla görmeyen olduğunda yaşananlar, Ana-baba ve kardeş tutumları, görmeyen başka bir kardeşin etkileri gibi noktalar bu oturumda ele alındı.

Sayfalar