Seminer ve Konferanslar

Bu kategoride, yapılan çeşitli Seminer, Konferans Panel VS. kayıtlarına ulaşacaksınız.

Sporun Sesleri Etkinlik Ses Kaydı

6. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali açılış etkinliğinde, 10 ekim 2019 Perşembe akşamı Boğaziçi Üniversitesi sinema salonu SİNEBU'da hepinizin yakından tanıdığı iki konuğumuzu ağırladık, TRT spor spikerleri Levent Özçelik ve Erdoğan Arıkan. Hangimiz Galatasaray Neuchatel  Xamax maçının oynandığı, İstanbul'da bahardan kalma bir havanın hüküm sürdüğü o akşam Uğur'un ceza sahasında olduğunu hatırlar Levent Özçelik'in sesinden? Peki 2008 Avrupa şampiyonasında Çek Cumhuriyeti'ni 3-2 yendiğimiz o meşhur maçtaki Erdoğan Arıkan'ın sesiyle gol diye ayağa fırladığımız günleri unutabilen var mı?

Engelsiz bir üniversiteye başlangıç konulu aylık online değerlendirme toplantısı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu olarak 23 Ağustos 2016 tarihinde düzenlediğimiz 6. aylık değerlendirme toplantımızda, üniversiteyi yeni kazanan engelli öğrencilerin merak ettiği sorulara, halen üniversite öğrenimi gören ya da üniversiteden mezun olmuş kişilerin deneyimleriyle yanıt bulmaya çalıştık.

Avrupa Gönüllü Hizmeti konulu aylık online değerlendirme toplantısı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen 4. aylık değerlendirme toplantısında, Avrupa Gönüllü Hizmeti (EVS) ve bu programın engelli bireylere uyarlanması konusu ele alındı.
EVS ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı ve soru - cevap şeklinde ilerleyen toplantımız katılımcılar tarafından verimli bulundu. Bu nedenle söz konusu toplantımızın kaydını EVS hakkında fikir edinmek isteyenler için paylaşıyoruz.
İlerleyen toplantılarda yine hep birlikte olmayı umuyoruz.

18. Kemal Özceyhan Semineri, Dokunsal Atölye

Hiç güneş sistemine dokundunuz mu?  Ya dokunarak hissettiğiniz bir şeyi aynı zamanda sesli olarak da duydunuz mu? Çocuklara kavramları dokunsal olarak nasıl öğretiyoruz dersiniz? Peki dokunsal grafikler görmeyenler için nasıl üretiliyor?
On sekizinci Kemal Özceyhan seminerinde bu ve daha fazla sorunun yanıtını birlikte arayacağız.

17. Kemal Özceyhan Semineri: Körü Körüne Evlilik

Ayça Balcı Güngör ve Gökhan Güngör tarafınca hazırlanıp sunulan seminerimizde, İki görme engellinin evliliği ve birliktelikleri içersinde gelişen sorunlara çözümleri, aştıkları sıkıntılara değiniliyor. Ayrıca konuklar ile de çocuklu evliliklerde yaşananlar gibi birçok noktanın ele alındığı bu semineri dinlemenizi kesinlikle öneririz.

Eğitimde Görme Engelliler Derneği 1. Aylık online Değerlendirme Toplantısı: Görme Engelli Öğretmenlerin Bilgiye Erişimi

Bu kayıtta, Eğitimde Görme Engelliler Derneği tarafından online olarak düzenlenen, her ay bir konunun ele alınıp çözüm önerilerinin tartışıldığı aylık değerlendirme toplantılarının ilkine ait ses kaydı bulunmaktadır. İlk toplantının gündemi görme engelli öğretmenlerin bilgiye erişim sorunları olarak belirlenmiş; akıllı tahta, tabletler, EBA ve diğer içerik platformları hakkında deneyim aktarımları ve çözüm önerileri ortaya konmuştur.

Sayfalar