Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi
Kesin Aday Listesi

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfada Yüksek Seçim Kurulu tarafından hazırlanan ve Engelsiz Erişim Derneği, Boğaziçi Üniversitesi görme engelliler teknoloji ve eğitim laboratuarı (Getem) ve Sesli Betimleme Derneği işbirliğiyle seslendirilen, 24 Haziran 2018 günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için belirlenen kesin aday listelerine yer verilmiştir.
Listenin en başında Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulası üzerindeki sıralamalarının anlatıldığı kayıt yer almaktadır. Belirtilecek komutlar ile oynatmayı başlattığınızda, Cumhurbaşkanı aday listesine ait kaydı dinlemeye başlayacaksınız. Dinlemekte olduğunuz kayıt sona erdiğinde başka bir il seçimi yapılmadıysa, otomatik olarak alfabetik sıraya göre tüm illere ait aday listeleri seslendirilecektir. Şimdi isterseniz CTRL+Alt+P ya da CTRL+Alt+boşluk tuşları yardımıyla kayıtları dinlemeye başlayabilir ya da aşağıdaki listeden dilediğiniz il ismini seçebilirsiniz. Bir il seçimi yaptığınızda, bir kereye mahsus oynatmayı başlatmanız gerekir, sonraki il seçimlerinde oynatma işlemi otomatik olarak devam edecektir. Dinlediğiniz kaydı geri ve ileri sarmak için CTRL+Alt+F ve R tuşlarını, oynatmayı durdurmak için CTRL+Alt+S tuşlarını kullanabilirsiniz.
Dilerseniz, klavyeniz aracılığıyla sayfada bulunan butonlardan faydalanarak ses kısıp açma ya da çalınan dosyanın hızını ayarlama gibi ek fonksiyonlardan da faydalanabilirsiniz.

İllere göre aday listeleri