Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler 05.08.2020

Merhabalar herkese. Bugün Elif’le canlı canlı birlikte tava böreği yapıyoruz. Zoom ile erişilebilir ve hatasız yoklama alma ipucunu paylaşıyoruz. Program sonunda da bir kişi Cash Reader kazanıyor. Gelin detaylara göz atalım.

Engelsiz Erişimli Saatler 29.07.2020

Selamlar herkese. Maalesef iki hafta ara vermek durumunda kalmıştık Engelsiz Erişimli Saatlere, Merve'nin acı kaybı ve bir haftalık İstanbul dışında olma sebepleriydi neden. Ama teknolojiyle dolu bir programla geliyoruz karşınıza. İlk Sırada WeWalk var. WeWalk uygulaması geçtiğimiz hafta aldığı güncellemeyle hem navigasyon ekranını çok daha sezgisel hale getirdi, hem pusula kullanımını arttırdı, hem de keşif monuyla Blind Square yapısına biraz daha yaklaştı. detayları ve daha fazlasını Atakan'dan dinleyeceğiz.

Engelsiz Erişimli Saatler 08.07.2020

Kucak dolusu selamlar dostlar. Engelsiz Erişimli Saatler hazırlıklarımız daha geçen haftadan başlamıştı ve heyecanla sizlerle buluşmaya hazırlanıyoruz. Anımsarsanız, Adem Abi yıllar önce bir iRobot kendi kendine evi süpüren sonrada gidip kendini şarj eden bir elektrik süpürgesi almıştı Japonya ziyaretleri sonrası. Aradan yıllar geçti, bu tarz ürünlerin sayısı ve çeşidi arttı. Bize de epeydir bir inceleme yapmamız talepleri geliyordu. Adem Abi otomatik elektrik süpürgelerini, erişilebilirliklerini ve çeşitlerini sizler için araştırıyor. Neler çıkacak ben de merak ediyorum.

Engelsiz Erişimli Saatler 01.07.2020

Selamlar dostlar. çarşambayı bulduk yine ve Engelsiz Erişimli Saatler günümüz geldi. Hoş bir yaz akşamı yaşayacağız beraber Adem abinin güzel müzikleriyle. Programımıza JAWS'ıN çok bilinmediğini tahmin ettiğimiz iki özelliğiyle başlıyoruz. sözcük listesi ve okuma düzeni. Her iki özellik de uzun metinlerde daha hızlı dolaşım ve istediğimizi bulmamıza yardımcı olacak. Bir de ilk kez test etme şansı bulduğumuz Qr koda menü sonuçlarından bahsedeceğiz. Geçen haftaki kitap tanıtımı sonrası, bu haftada Fahrettin Canlı canlı bize katılıp bir şiir seslendirecek muhteşem yorumuyla.

Engelsiz Erişimli Saatler 17.06.2020

Merhabalar dostlar. Ramazan arası, ve sonra her çarşamba radyo engelsiz erişimin harika programları derken, bir türlü kavuşamadı engelsiz erişimli saatler sizlerle. Kısmet bugüneymiş. Engelsiz Erişim'li saatler konuk oluyor Adem ve Engin'le evinize. Eminiz Adem Abinin nefis müzik seçkisini özlemişsinizdir sizler de. EEEH dergi çıkalı daha iki gün olmuşken Meralin muhteşem yazısını konuşmak istedik elbette. Tekrar gözden geçireceğiz yüklediğimiz anlamları Vicdan, Ahlak, yardım ve iyiliğe ve indireceğiz felsefeyi göklerden yerlere.

İftar'dan Sahur'a Engelsiz Erişimli Saatler (1. Bölüm) 24.04.2020

açıklama: İlk Ramazan programımızı yapmanın mutluluğunu duyuyoruz: Mürşide Ramazanın anlamı şehr-i ramazan kavramı gibi konuları anlatırken, Ayşe Adıyaman ve Nurşen sunar Korkmaz, Talip apaydın'ın üçlemesini tanıttı. Çağrı ise lion altyazıları ocr yaparak okuyan bir NVDA eklentitini anlattı. Ayşe Akyürek ezogelin çorbası ve makarna mantı tariflerini paylaştı bizlerle.

Engelsiz Erişimli Saatler 22.04.2020

Selamlar dostlar. Biliyoruz çok ara verdik engelsiz erişimli saatler olarak ama geri döndük. Bir duraklamaydı bizimkisi ama hala buradayız. Programımıza çok güzel bir konuyla başlıyoruz. Yga'nın yürüttüğü görme engelli ortaokul öğrencileri için liderlik programı. Bu programın sonucunda görme engelli ortaokul öğrencilerine sosyal hayata katılım, özgüven, bağımsız hareket, bilim ve teknoloji ile ilgili yetkinlikleri kazandırmayı hedefliyoruz, diyor YGA ekibinden SABİRE çayıroğlu. Sabire ve Zülal program konuklarımız olacak ve detayları paylaşacak liderlik programının.

Engelsiz Erişimli Saatler 01.04.2020

Selamlar herkese. Engelsiz Erişimli Saatler günü geldi çattı. biz yine dolu ve uzun bir içerikle karşınızdayız. önce pazar günkü zoom eğitiminden kalanları toparlayıp özellikle iOS zoom ekranlarına kısaca bir daha bakacağız. Hepimiz uzaktayız nasıl film izliyoruz? Netflix platformunun kullanımına bir göz atacağız. Hazır bakmışken, bein connect için de bir gezi yaparız. Adem abi de yararlı bulduğu youtube kanallarından bahsedecek hepimiz için.

Engelsiz Erişimli Saatler 25.03.2020

Selamlar dostlar. Herkes kendi olağanüstü halini ilan etti. Ama 65 yaş üzerinde olanlar zorunlu olarak evlerinde kalma durumuyla karşılaştı. amaç onları korumakmış resmi açıklamalara göre.Dışarıdan eve gelenlerin hiç korona bulaştırma tehlikesi yok gibi. Yani 65 yaş altındakilere evden çıkmamaları telkin ediliyor, üstündekilere ise mecburi tutuluyor. Bunun da ötesinde söz konusu kitlenin risk grubunda olması, bir anda farklı ve kabul edilemez söylemleri de beraberinde getirmiş görünüyor.

Sayfalar