Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler 27.01.2021

Soğuk ve ıslak bir İstanbul’dan merhabalar dostlar. Bu akşam Engelsiz Erişimli Saatlerin konukları için biz çok heyecanlıyız. Konuklarımızdan ilki Fatma Işık Kaya. Fatma Hanım yıllardır resim yapan kör bir ressam. Ressamlık deyip hepinizin çok iyi bildiği ama pek az canlı canlı konuşmasına tanık olduğu bir ismi de unutmadık elbette: Eşref Armağan. Fatma Hanım ve Eşref Bey resim konusunda sürekli haberleşiyorlar. Bize neler anlatacaklar dersiniz? Sizler de bu keyifli sohbete görüş ve sorularınızla katılırsanız çok seviniriz.

Engelsiz Erişimli Saatler 20.01.2021

Selamlar dostlar. Engelsiz erişimli saatler zamanı geldi. İlk etapta hafta sonu yaptığımız alternatif mesajlaşma uygulamaları anlatımları konusunda bir karşılaştırma ve toparlama yapıyoruz. Bu hafta kış sporları ve engelliler başlığını tartışıyoruz. kitap tanıtımı köşemiz de var ayrıca. Nurşen ve Ayşe, özgür Bolat'ın beni ödülle Cezalandırma adlı kitabını konuşacak. Birbirinden harika parçalar da bizimle olacak. Bekleriz. çarşamba 21'de bize katılmak için www.engelsizerisim.com/radyo adresine gelin veya radyo kulesinden radyo engelsiz erişime ulaşın.

Engelsiz Erişimli Saatler (Yılbaşı Özel) 30.12.2020

Selamlar dostlar. Genellikle Engelsiz Erişimli saatler programının yılbaşı ve kapanış zamanlarını bir çok konuğumuzla birlikte coşku içinde gerçekleştiririz bizi takip edenlerin bileceği üzere. Bu yıl Pandemi güzel bir radyo etkinliği yapmamızı erteledi diyelim. Ama Beyaz Baston festivalimizin kapanışındaki tadı damağımızda kalan konser bizlere ilham verdi ve niye daha kapsamlısını yapmayalım sorusunu sordurttu. Böylece aşağıdaki program akışı oluştu.

Engelsiz Erişimli Saatler 23.12.2020

Merhabalar herkese. Bu akşam hepimizi yakından ilgilendiren bir konuyu konuşuyoruz. Çevrimiçi alışveriş site ve uygulamaları. Fakat bunu yaparken istiyoruz ki, siz de eşlik edin bize. O nedenle bir küçük oylama yapalım istedik. https://forms.gle/G8rnbkK3BP6JWmPn9 Yukarıdaki bağlantıya girdiğinizde sadece iki soruyla karşılaşacaksınız. En erişilebilir bulduğunuz Çevrimiçi alışveriş uygulaması ve en erişilebilir bulduğunuz çevrimiçi alışveriş web sitesi. Sizler de oylamaya katılırsanız saat 21:00 civarı cevapları kapatıp size sonuçları iletmek istiyoruz.

Engelsiz Erişimli Saatler 16.12.2020

15 gün sonrasında tekrar merhabalar herkese. Bu hafta gönüllülük ve kişiyi gönüllü yapan şeyleri konuşuyoruz. Biliyorsunuz geçtiğimiz cumartesi GETEM sertifika töreni yapıldı. Onun ardından gönüllülük süreçlerini biraz konuşalım istedik. Ayrıca bugün Benim hayatımda önemli bir hedefi gerçekleştirmenin güzelliğini yaşadım. Çeyrek maraton diyebileceğimiz 10 Kilometreyi 1 saatin altında koşmayı başardım. Bunun için de gönüllü partnerlerden yararlandım. Süreci ve körlerin atletizm ve spor süreçlerini de ele alacağız biraz.

Engelsiz Erişimli Saatler 02.12.2020

5 Nisan 1977: 100 Sakat bir araya Gelip San Fransisco Eğitim, sağlık ve Sosyal yardımlaşma binasına giriyor ve 4 hafta boyunca buradan çıkmıyor. Amaçları 1973 yılında çıkarılan 504 numaralı Amerikan Rehabilitasyon yasasının uygulanmamasını protesto. 28 Nisan günü yasayı yürürlüğe sokan imzalar atılıyor. 5 Temmuz 1978: 19 Tekerlekli sandalyeli birey Denver şehrinde yoğun bir kavşakta sandalyelerinden inip yere uzanıyor ve trafiği kesiyor. Amaçları şehir içi ulaşımdaki erişilebilirlik sorunlarını protesto. Gerekli yasal düzenlemeleri elde etmeyi başarıyorlar.

Engelsiz Erişimli Saatler 25.11.2020

Merhabalar. Bu hafta acı bir kaybımızı anarak başlayalım satırlarımıza: Türkiye’nin İlk Kör profesörü Önder Kütahyalı. Önder hocamız bir çoğumuza örnek olacak, ilham verecek çalışmalara imza atmış müzik alanında. Nice başka Önder Kütahyalı’lar yetişmesi dileğiyle.

Engelsiz Erişimli Saatler 18.11.2020

Bir festival ki geldi geçti peh peh peh! Online uzak dinlemedi aldı bizden bizi hey hey hey! Engelsiz Erişim olarak zor denebilecek bir organizasyonun altından tatmin edici biçimde kalkabilmenin mutlu bir rahatlığı var yüreğimizde. Ama yürek dediğin çarpmaya yeni heyecanlar aramaya devam etmeli. Biz de öyle yapıyoruz. Engelsiz Erişimli saatlerde elbette biraz festivali konuştuktan sonra, Adem abi, Dünyadaki WeWalk dışındaki akıllı baston ve navigasyon çözümlerini özetliyor hepimiz için. Acaba etrafta neler yapıyorlar dersiniz.

Engelsiz Erişimli Saatler 04.11.2020

Merhabalar herkese. Festival gitgide yaklaşmakta. Geçen hafta festival komitemizi konuk etmiştik, şimdi de festivalimizi festival yapan stantlarımız ve stant sahiplerine kulak veriyoruz. Festivalimizde 11 stant açılıyor ve gelebilenler stantlarındaki etkinlikleri kendileri anlatıyor. Herkesi bekleriz. Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için: Radyo Engelsiz Erişim'e www.engelsizerisim.com/radyo adresini kullanarak ulaşabilir, veya radyo kulesi uygulamasına engelsiz Erişim yazıp bizi bulabilirsiniz.

Sayfalar