Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler 08.01.2020

2020'nin ilk programımdan selamlar. Yıla sakin başlıyoruz. Adem abinin harika müzik seçkisi, iPhone üzerinde yeni parmak hareketlerini tanımlama yöntemleri, ve lafın lafı açacağı sohbetlerimizle birlikteyiz. Bundan böyle her programımızda bir bilişim ipucunu anlatacağız. Sizin de paylaşılmasını istediğiniz ipuçları olursa bize yazın.

Engelsiz Erişimli Saatler 25.12.2019

Yılın son engelsiz erişimli saatlerinden selam dostlar. Bu akşam bir yeni yıl hediyemiz var sizlere. MBraille tam Sürüm. Harri Pasanen'e bu yeni yıl hediyesi için çok çok teşekkür ediyoruz. ödülü kazanmak için programı sonuna dek dinlemeniz ve soracağımız bir soruya ilk doğru yanıtı veren olmanız gerekecek. hazır söz bilişimden açılmışken, 2019 yılının en iyi uygulamasını birlikte seçelim istedik. Sizce yılın en dikkat çeken bilgisayar, iOS veya android uygulaması hangisi? Gelin beraberce konuşalım.

Engelsiz Erişimli Saatler 18.12.2019

Selamlar dostlar. Yine bir Engelsiz Erişimli Saatler günü. Malum EEEH Dergi 70. Sayısıyla karşımızda. Ve artık her sayı çıktığında o sayıdaki bir yazı ve yazarını konuk alacağız programımıza. Geçen ay biliyorsunuz Elif Nur’la başlamıştık buna. 70. Sayı konuğumuz ise Habil Bozkurt. Habil bu ay Hareket Etme İhtiyacı başlıklı yazısında olası tiklerinin nedenlerini büyük bir cesaretle irdeliyor. Yazıya erişmek için http://eeeh.engelsizerisim.com/yazi/hareket_etme_ihtiyaci bağlantısını kullanabilirsiniz.

Engelsiz Erişimli Saatler 11.12.2019

Merhabalar dostlar. Küçük bir ara sonrası ilginç bir programla birlikte olacağız. Sadriye Görece ve arkadaşları müthiş bir oluşum içindeler. Adı Blind Look. Türkçesiyle kör bakış diyebiliriz. Amaçları menüleri erişilebilir hale getirmek. Farklı restoran zincirleriyle anlaşıp menülerini hem web sitelerine, hem uygulamalarına koyuyorlar. Restoranların körcül tarifleri de var. İşte bu akşam Ataşehir'de çalışmalarının bir tanıtımı yapılacak. Bizler de canlı yayında size oradaki atmosferi aktaracak, röportajlar yapacağız. Herkesi bekleriz.

Engelsiz Erişimli Saatler 27.11.2019

Merhabalar dostlar. Yine çarşamba, yine Engelsiz Erişimli saatler zamanı. Adem abinin karışık müzikleri ve çiğdem Erdikten bayat ekmek böreği var heybemizde. Nurşen Sunar Korkmaz ise bu cumartesi başlayacak engelsiz eğitim sezonunun son ipuçlarını paylaşacak bizlerle. Tabi laf lafı açacak bakalım sohbetimiz bizleri götürecek kim bilir nerelere. Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için: www.eged.org/radyo adresindeki çevrimiçi dinleme veya listen.pls dosyasını indirme özelliğini kullanın. Veya mobil telefonlarınıza radyo kulesi uygulamasını indirin. Programımız

Engelsiz Erişimli Saatler 20.11.2019

Merhabalar dostlar. Bu hafta iki önemli konu ve konuğumuz olacak yayınımızda. Tabi Kayahan şarkılarına devam edeceğiz ADEM Abinin seçimleriyle. Biliyorsunuz yakın zamanda Eğitimde Görme engelliler derneği harika projelerine ivme kazandırdı: Engelsiz Destek online Gönüllü ağı platformu. Eğitimle ilgili bir konuda desteğe mi ihtiyacınız var? Www.engelsizdestek.org adresine girip üye olmanız ve ihtiyacınızı belirtmeniz yeterli. Aynı ağa üye olan bir gönüllüyle eşleşip destek almanız mümkün. üstelik yakın zamanda mobil uygulamaları da geliyor.

Engelsiz Erişimli Saatler 13.11.2019

Merhabalar sevgili dostlar. Geçen hafta verdiğimiz kısa ara sonrası yine birlikteyiz. Bu hafta Adem Abi Kayahan şarkıları seçti bizler içim. Bilişim ipucu köşesinde ofis 365 ile oldukça erişilebilir hale gelen Word yazım kontrolüne bir göz atıyoruz. Yemek tarifimiz Yahya Aydın İşler'den geliyor: Fırında levrek bulama. sonrası bol muhabbet ve her şeyden biraz. Bekleriz. Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için: www.eged.org/radyo

Engelsiz Erişimli Saatler 23.10.2019

Herkese selamlar dostlar. Yeni bir çarşamba ve engelsiz erişimli saatler zamanı. bu sefer pek de iddialı bir kurgumuz yok. birlikte kahve içip haspibhal edip tatlı tatlı konuşacağız. Adem abi İstanbul şarkıları çalacak. Biz de istanbul'da erişilebilir restoranları konuşacağız. artık her hafta basit bir bilişim ipucumuz var. Bu hafta iOS 13'te nasıl yeni bir eylem ekleriz ona bakacağız. Aradaki konuğmuz Ayşe akyürek'in organizasyonuyla Engin Kapıcı. Bize yöresel kilis çorbası tarifi verecekmiş. Nasıl tadı acaba?

Engelsiz Erişimli Saatler 16.10.2019

Bir festival geldi geçti peh peh peh! Ne muhteşem ve engelsiz hey hey hey! baston elde, stantlar önde, seminerler, söyleşiler, etkinlikler hep birlikte. Merhabalar dostlar. Öyle bir hafta yaşadık ki, soluk soluğa, heyecanlı, telaşlı, ama harika geçen bir üç gün için bir o kadar kararlı. Ama işe koyulma, yeni şeyler için kolları sıvama zamanı. Engelsiz erişimli saatlerde bu akşam festivali konuşacağız. Hem sürpriz konuklarımız, hem festival şarkılarımız olacak. Her yıl ekimde, boğaziçinde, festival, festival, festival, festival.

Sayfalar