Engelsiz Erişimli Saatler

Engelsiz Erişimli Saatler 02.10.2019

Merhabalar dostlar. Evet sonunda büyük ayrılık sona erip 10. Engelsiz Erişimli Saatler sezonu çaldı kapımızı. eğer büyüdüyse içinizde bir özlem, ziyaret edin çarşamba akşamı kanalımızı. 10 yılın deneyimini enerjik konularla birleştirmek bu sezonun amacı. Yine ağırlıyoruz konuklarımızı. Ekim bizim için festival ayı. Festival komitesi adına Sevgi Mart anlatıyor, tüm etkinlikleri ve özel ipuçları. Elbet var bu ilk buluşmanın devamı. Engin anlatıyor gezip deneyimlediği, kayıtlarını yaptığı İstanbul yürüyüş parkurlarını.

Engelsiz Erişimli Saatler Sezon Finali 03.07.2019

Selamlar dostlar. Aylar, haftalar, ramazan derken, bir yazın daha başındayız ve engelsiz Erişimli Saatlerin sezon finali geldi çattı. bilirsiniz bizim finallerimiz açık havada müzikli eğlenceli geçer. Bu sene bozmuyoruz geleneği. ud, gitar, belki bağlama, son teknolojik sobetlerle yazı karşılayacak, yeni sezondan beklentileri konuşacağız. genç EES ekibinden, atakan, Ntku, Cankut ve Faruk bizzat yanımızda, Amine uzaktan karşımızda olacak. EEEH Dergi ekibi de bizlere katılacak canlı bağlantıyla. Başka sürpriz bağlantı ve konuklarımız da olabilir.

Engelsiz Erişimli Saatler 12.06.2019

Merhabalar doslar Ramazan dolayısıyla ara verdiğimiz Engelsiz Erişimli Saatler programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu akşam yine dopdolu bir içerikle sizlerle olacağız. Can Kırca bizlerle olacak ve İOS13’deki yenilikleri kendisinden dinleyeceğiz. İstanbul büyük şehir seçimleri için şablonlar hazır! Ayrıntılar bu akşam programımızda... Braille Me’yi merak edenler de radyo başına! Müzik de var tabiki... Programımızı her çarşamba akşamı dinleyebilmek için: www.eged.org/radyo

Engelsiz Erişimli Saatler 24.04.2019

Merhabalar dostlar. Biliyoruz epeydir beklettik sizi ve ara vermek durumunda kaldık. ama hala buradayız, kaygılanmayın. Önce Selen Özel bilgi yarışmamızdanbahsedeceğiz biraz. Yine harika bir günü geride bıraktık ve Yunus, Merve ve Nisa'dan oluşan grup yer fıstıkları soluk soluğa bir günün ardından birincioldu, tebrik ediyoruz. Bu hafta kendimizi affettirmek için bol konuklu bir programla dönüyoruz mikrofonlara. ilk konuğumuz çook uzaklardan, New York'tan Nihal Erkan. Nihal, Amerika ve Avusturalya'da epey popüler olan Aira sisteminden bahsedecek bize bir kullanıcıolarak.

Engelsiz Erişimli Saatler 03.04.2019

Merhabalar Değerli dostlar. Programın ilk yarısında konuşan baston üreticisi Serkan Erol, bastonuyla ilgili izlenim ve röportajlarımız sizinle olacak. İkinci yarıda ise saat 22:00 civarında bir çoğumuzun severek kullandığı Voice Dream uygulamasının geliştiricisi Winston Chen canlı yayın konuğumuz. Bildiğiniz gibi yakın zamanda Scannel uygulamasını da bizlere sunan Winston sağolsun ricamızı kırmayıp programımıza katılmayı kabul etti. Winston ile yapacağımız röportajımızı Boğaziçi Üniversitesi Çeviri Birim Bölümü Anlık çeviri dalında öğrenim gören Faruk Demir eEngelsiz Eğitim odamızda

Engelsiz Erişimli Saatler 27.03.2019

Selamlar dostlar. Geçen hafta minik bir sağlık arası verdikten sonra onbirinci yılımıza vira bismillah diyoruz. Bu hafta seçim haftası şablonlarımızı gönderdik, son bir eğitim çalışması yine programımızda olacak. Bu Hafta konuğumuz Salih Kunduz. Geçenlerde google erişilebilirlik takımının son haberlerini iletmişti bize. Canlı canlı android cephesinde neler oluyor birlikte konuşacağız. Yakın zamanda cSun geride kaldı. Peki anlatacak ne var? Beraber bakacağız. Elbette Adem abinin müthiş müzik seçkisi eşliğinde. Yani biz hala buradayız, ya siz?

Engelsiz Erişimli Saatler 11.03.2019

Selamlar değerli dostlar. Bugün 11 Mart 2019. Bundan tam on yıl önce, yani 11 Mart 2009'da Adem ve Engin olarak Yanımızda, Sevda ve Mürşide'yle birlikte ilk kez merhaba dedik size Engelsiz Erişimli saatler aracılığıyla. Bugün onuncu yılımızdan sesleneceğiz size. o yüzden programımızı geleneksel gününden iki gün önce, Pazartesi yapacağız. Aslında çok daha coşkulu bir içerik tasarlamıştık, ama Arkadaşımız Emre'nin beklenmedik kaybı, on yılı birlikte konuşacağımız bir kurguyu planlamamıza yol açtı. Emre'nin yakınları, arkadaşları ve hepimize bir kez daha başımız sağ olsun ve sabırlar dileyelim.

Engelsiz Erişimli Saatler 06.03.2019

Selamlar değerli dostlar. Onuncu yıl programımızdan bir öncesindeyiz. Bugün Adem Abi Türkan sabancı görme engelliler okulunu ziyaret ediyor İstanbul Bilişim Erişilebilirlik komisyonuyla beraber. öğrenciler güzel bir sergi yapmış ve ilginç teknolojiler gösteriyorlarmış. Detayları Adem Abi aktarıyor. Elbet harika bir müzik seçkisi bize eşlik ediyor. Bir de, Boğaziçi Üniversitesinde vermiş olduğum engellilikle yaşamak dersinde öğrencilerimin çektiği

Sayfalar