iOS

Erkek Siri'yi Silme Anlatımı

Merhaba arkadaşlar,
Bu kayıtta, sizlere erkek Siri sesini nasıl sileceğinizi anlatmaya çalıştım.
Keyifli dinlemeler.

Kategori: 

Erişilebilir İphone kurulumu

Merhabalar arkadaşlar. Bu kaydımda nasıl iPhone kurulur onu anlatmaya çalıştım. Görme engelliler nasıl iPhone kurulumu yapabilir? sorunun yanıtı bu ses kaydımda. Bende bir görme engelliyim. Bu kayıtta cihazımı kurarken iTunes üzerinden yedeklemeyi geri yükledim. bu kaydı dinlemeniz önemli. En azından iCloud'ın bize verdiği 5Gb. aradaki farka bakarsanız iTunes üzerindeki sınır yoktur. Kurulum esnasında VoiceOver'ı açmak için iPhone X ve üzeri için güç tuşuna, diğer modellerde ise ana ekran tuşuna üç kez hızlıca basmanız gerrekecektir. Bunu yaptığınızda VoiceOver açılacaktır.

Kategori: 

tp-link re190 kablosuz menzil arttırıcı incelemesi ve kurulumu (pc ve iphone)

Bu incelemizde Tp-link markasının RE190 model (Wifi Range Extender) Kablosuz menzil arttırıcısını inceleyeceğiz. Modem ile yaşadığınız çekim sorunlarına çözüm olacak basit ve kullanışlı bir cihaz. Aynı zamanda bilgisayar ve iphone üzerinden adım adım kurulumunda gerçekleştireceğiz.

Kategori: 

VoiceOver Tanıma

Günlerdir iOS 14 ile yaşamımıza giren VoiceOver tanıma ve işlevleri hakkında konuşuluyor, her ne dersek diyelim yazı dilinde belirli sınırlılıklar bu güzel özelliği anlatmamızı engelliyor düşüncesiyle dinleyeceğiniz bu kayıtla VoiceOver tanımanın tüm aşamalarını elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım. Süreci görüntü açıklamaları, kamera açıkken bu özellik kullanılarak gerçekleştirilen tanıma ve ekran tanıma üzerinden üç aşamada göstermeye çalıştım. Umarım merakı olan ve cihazlarına sunulmasa da süreci öğrenmek isteyenlere katkısı olur. Huzurlu dinlemeler.
Kategori: 

Denizden Şezlonga Seeing Assistant Move İle bir Yüzme deneyimi

Daha önce Decathloan'Dan aldığım su geçirmez kılıfla kıyıya Blind Square kullanarak bir yüzme deneyimi yapmıştım. Ancak su içinde sürekli telefonu kullanma zorunluluğyu, izleme güncellemelerinin yeterince beni güncel tutmaması ve gps sorunları şezlong bulmak gibi daha spesifik alanlardaki GPS sorunları başka uygulamalar aramama neden oldu. Karşıma bildiğim Kadarıyla Ömer Yeşiltaş'ın çevirisini yaptığı Seeing Assistant move çıktı. İzleme süresini 5 saniyeye kadar ayarlama özelliği ve ekran kilitliyken de sürekli bildirim alabilmek, mükemmel oldu.
Kategori: 

Denizden Kıyıya Blind Square ile Yüzerek yolculuk

Yakın zamanda Decathlon'dan aldığım su geçirmez telefon kılıfı, yıllardır en büyük rüyalardan birisini gerçekleştirme fırsatı verdi bana ve bir çok köre. Denizde navigasyon. Hayır fazla telefon bağımlısı olduğumuz için değil, denize girdiğimiz kıyıyı erişilebilir biçimde bulabilmek için. Nihayet bu deneyimi kaydedip sizlerle paylaşma şansı buldum. biraz zorlu, biraz acemice oldu, ama iyisi kötüsüyle süreci size de yaşatmak istedim, sular içinde bir Blind Square duymak isterseniz buyurun...
Kategori: 

iOS13 ve erişilebilirlik yenilikleri

Bilindiği üzere, Apple WWDC2019 etkinliğinde aralarında iOS13'ün de bulunduğu birçok güncelleme paylaştı. Bu kayıtta, genel olarak tüm platformlardaki erişilebilirlik yeniliklerine gözatacak ve VoiceOver'ın yeni özelliklerini test edeceğiz. Soru ve yorumlarınızı e-posta yoluyla iletebilir ya da www.engelsizapple.com adresinde yer alan ilgili Podcast başlığına yazabilirsiniz.

Kategori: 

Sayfalar